Raport pokazuje: jednostronna zachodnia “transformacja energetyczna” nie działa

Pomimo ciągłego promowania odnawialnych źródeł energii, zużycie paliw kopalnych i związane z tym emisje energii osiągnęły nowe szczyty w 2023 roku. Tak wynika z najnowszego raportu World Energy Review, który został opublikowany w czwartek.

Raport pokazuje, że globalne zapotrzebowanie na energię jest nadal zaspokajane głównie przez paliwa kopalne, których udział w globalnym miksie energetycznym nieznacznie spadł, ale pozostaje na rekordowym poziomie. Trend ten stoi w sprzeczności z głośnymi apelami histeryczek klimatycznych o drastyczne ograniczenie zużycia paliw kopalnych w celu ograniczenia globalnego ocieplenia do 1,5°C.

Romain Debarre z firmy doradczej Kearney podkreśla, że raport powinien otworzyć oczy rządom i światowym liderom na stojące przed nimi wyzwania. Jednak rzeczywiste zmiany wydają się mało prawdopodobne, ponieważ główni konsumenci paliw kopalnych, Chiny i Indie, wykazują niewielkie zainteresowanie dostosowaniem swojej polityki w odpowiedzi na zachodnie cele klimatyczne.

W raporcie podkreślono również, że próby ograniczenia rosyjskiej sprzedaży paliw kopalnych nie powiodły się, zwłaszcza po przekierowaniu rosyjskich przepływów energii z Zachodu po inwazji na Ukrainę w 2022 r. Ponadto rok 2023 był pierwszym pełnym rokiem bez poważnych ograniczeń związanych z pandemią, co również przyczyniło się do wzrostu zużycia energii.

Szczegóły i statystyki z raportu:

Globalne zapotrzebowanie na energię pierwotną wzrosło o 2% do 620 eksadżuli w 2023 roku.

Zużycie paliw kopalnych wzrosło o 1,5% do 505 EJ, stanowiąc 81,5% całkowitego koszyka energetycznego.

W Europie wzrósł udział energii odnawialnej, podczas gdy udział paliw kopalnych spadł poniżej 70%, po raz pierwszy od rewolucji przemysłowej.

Największy wzrost zużycia paliw kopalnych odnotowano w Indiach i Chinach.

Perspektywy na przyszłość: Dalsza zależność od paliw kopalnych

Pomimo wzrostu wykorzystania odnawialnych źródeł energii, zależność od paliw kopalnych pozostaje niezmieniona, a emisje z tej kategorii nawet się nasiliły. Globalna emisja CO2 wzrosła o 2% i po raz pierwszy przekroczyła 40 gigaton.

Raport podkreśla potrzebę przyjęcia przez Zachód realistycznej polityki energetycznej i odejścia od forsowania eko-komunistycznej transformacji energetycznej. Częścią rozsądnej strategii byłoby na przykład dalsze zmniejszanie zużycia paliwa przez silniki spalinowe i inwestowanie w badania w tej dziedzinie.

Ten artykuł ukazał się po raz pierwszy na stronie ZURZEIT (autor A.R.), naszego partnera w EUROPEJSKIEJ WSPÓŁPRACY MEDIALNEJ.

***

Autor zajmuje się islamem od prawie 30 lat. Ta książka, wydana wreszcie po raz pierwszy w Polsce, pokazuje islam w całej jego nieupiękrzonej rzeczywistości jako egzystencjalne zagrożenie dla wolności i demokracji na świecie. Jeden z czytelników napisał: „Jan Sobiesky – Austriak polskiego pochodzenia, pokazuje nam w swojej nowej książce, jakie niebezpieczeństwo na nas czyha: ´niebezpieczeństwo bycia podbitym przez wyznawców faszystowskiej ideologii o podłożu religijnym, która gardzi ludzką godnością – ISLAM – (a nie ´islamizm´)!´.”

Do zamówienia bezpośrednio w wydawnictwie: capitalbook.com.pl/pl/p/Upadek-Europy-Marian-Pilarski/5494

 

 

 


 

 

Getting new content in
:

Nur wer angemeldet ist, geniesst alle Vorteile:

  • Eigene Nachrichten-Merkliste
  • Eigener Nachrichtenstrom aus bevorzugten Quellen
  • Eigene Events in den Veranstaltungskalender stellen
M T W T F S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30